Novinky v zariadeniach sociálnych služieb

Nachádzate sa tu

Dlhé a náročné obdobie sociálnej izolácie a mnohých ďalších opatrení namierených proti šíreniu covidu sa podpísalo najviac na psychike našich najzraniteľnejších obyvateľov, na senioroch žijúcich v sociálnych zariadeniach. Vo VITALITE vnímame náročnosť ich situácie a aj preto sa snažíme neustále zlepšovať úroveň poskytovaných služieb a hľadáme spôsoby na spríjemnenie ich života

V uplynulom období sa nám podarilo zriadiť jednu rehabilitačnú miestnosť a kompletne ju vybaviť novými rehabilitačnými pomôckami. Obyvatelia zariadenia pre seniorov a zariadenia opatrovateľskej služby v nej majú možnosť absolvovať individuálne rehabilitačné cvičenia, ktoré mnohým pomáhajú zlepšiť ich mobilitu a celkový zdravotný stav.

Pod vedením našej skúsenej fyzioterapeutky prebiehajú týždenne dvakrát skupinové cvičenia, ktoré tiež prispievajú k zlepšeniu ich fyzickej a psychickej kondície. Utorky a štvrtky sa nesú v duchu pohybu a príjemného spoločne stráveného času.

Populárna Seniorská vareška je aktivita, v rámci ktorej si môžu naši starší obyvatelia sami pripraviť rôzne jedlá. Na začiatok sme vyrábali cestoviny a dopadlo to nad očakávania dobre. Aj lúpanie orieškov naznačuje, že sa chystá ďalší kulinársky počin.

Mnohí naši obyvatelia nachádzajú oporu vo svojej viere. Najmä pre nich je dobrou správou, že miestny pán farár nás bude navštevovať na spoločné modlitby v spoločenskej miestnosti pravidelne raz týždenne.

S príchodom jari začína ožívať aj náš lesopark. Veríme, že sa budeme často stretávať vonku na čerstvom vzduchu pod korunami stromov.